Wiadomości

Podziękowania dla katowickich mundurowych za zatrzymanie fałszywego policjanta

Data publikacji 23.03.2023

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Katowice i NGW Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy zatrzymali fałszywego policjanta. W ten sposób nie pozwolili na oszukanie matki i syna oraz ochronili oszczędności ich życia. Po zanonimizowaniu danych publikujemy ich treść.

O zatrzymaniu fałszywego policjanta pisaliśmy na początku miesiąca. Katowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami NGW OPP Katowice zatrzymali mężczyznę, który usiłował oszukać metodą na policjanta matkę i syna. Podając się za stróża prawa, chciał wyłudzić od nich 850 tys. zł. Tylko dzięki szybkiej reakcji pracowników banku i katowickich policjantów nie doszło do oszustwa, a sprawca został zatrzymany. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i NGW Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy zatrzymali fałszywego policjanta. Po zanonimizowaniu danych publikujemy ich treść.

zdjęcie kolorowe: skan podziękowań o treści: Katowice dnia 10 marca 2023 roku Komendant Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19 Podziękowanie Szanowny Pani komendancie, na pana ręce składamy serdeczne podziękowanie policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz NGW Oddziału Prewencji w Katowicach biorących w dniu 28 lutego 2023 roku udział w akcji z inicjatywy Banku... skutkującej ujęciem przestępcy współpracującego  oszustem podszywającym się za nadkomisarza CBŚP w Katowicach. Dziękuję całej formacji Policji za tak wzorowe działanie a szczególności dwom policjantom, którzy wylegitymowali mi się w banku. A są to: Marcin... numer legitymacji służbowej... i Dariusz... legitymacji służbowej, za to że w tej niezwykle trudnej dla mnie sytuacji przekonali mnie do podjęcia słusznej decyzji chroniącej mnie przed utrata pieniędzy, zapewniali mi pełną ochronę po wyjściu z banku na zewnątrz bym czuł się bezpiecznie. Jestem pełen podziwu z profesjonalizm i sprawność działania wszystkich policjantów biorących udział w tej skutecznie przeprowadzonej akcji złapania przestępcy. Chylę czoła. Zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie. To dzięki tym policjantom nie utraciłem dorobku swojego życia za co jestem im niezwykle wdzięczny. Nie ma takich słów którymi moglibyśmy wyrazić nasze podziękowanie i ogromna wdzięczność za dobro którego doznaliśmy. Z wyrazami szacunku i uznania wdzięczni ...
 

Powrót na górę strony