Wiadomości

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komisariacie III Policji w Katowicach

Data publikacji 10.02.2023

Dzisiaj w Komisariacie III Policji w Katowicach odbyło się spotkania, związane z powierzeniem obowiązków kierownictwu komisariatu. Zmiany kadrowe dotyczyły komendanta i jego zastępcy. Uroczystego wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski.

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski na stanowisku Komendanta Komisariacie III Policji w Katowicach powierzył obowiązki podinsp. Robertowi Majdzie, który dotychczas był zastępca komendanta na tym komisariacie. Podinsp. Robert Majda zastąpił na tym stanowisku nadkom. Joannę Gawińską, która po prawie 25 latach służby odeszła na emeryturę.

Pełnienia obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariacie III Policji w Katowicach szef katowickich policjantów powierzył podinsp. Pawłowi Warchołowi, który dotychczas służbę pełnił jako Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

zdjęcie kolorowe: Podinspektor Paweł Warchoł, Podinspektor Robert Majda i Komendant Miejski Policji w Katowicach mł. insp. Arkadiusz Konowalski

Obejmujący swoje stanowiska komendanta oraz zastępcy komendanta Komisariatu III Policji w Katowicach oficerowie podziękowali kierownictwu katowickiej komendy za zaufanie, jakimi zostali obdarzeni.

Podinspektor Robert Majda do służby w Policji przyjął się w 1999 roku. Przez pierwsze lata służbę pełnił w Sosnowcu. Od 2006 roku związany jest już z katowickim garnizonem. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wydziale do Walki z Przestępczością Samochodową KMP Katowice, a później Wydziale Kryminalnym Komisariatu III Policji w Katowicach, by w 2010 roku objąć stanowisko najpierw zastępcy a później naczelnika wydziału kryminalnego. Od 2020 roku był zastępcą komendanta tego komisariatu.

Podinspektor Paweł Warchoł do służby w Policji przyjął się w 2003 roku. Służbę również rozpoczął w sosnowieckim garnizonie, gdzie zdobywał doświadczenie w pionie prewencji. W latach 2013-2018 pełnił służbę w Wydziale Prewencji KWP Katowice, a od lutego 2018 roku w Wydziale Prewencji KMP Katowice.

 

Powrót na górę strony