Wiadomości

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 10.01.2023

Katowicka drogówka podsumowała działania „Alkohol i narkotyki”. Od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili wzmożone kontrole, aby zapewnić bezpieczeństwo na katowickich drogach. Podczas działań policjanci zatrzymali 10 kierowców na "podwójnym gazie". Zatrzymano także 9 praw jazdy.

Poniedziałek okazał się bardzo pracowity dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas policyjnych działań "alkohol i narkotyki"  drogówka skontrolowała 147 pojazdów, a także dokonała 3838 badań stanu trzeźwości kierujących. W dziesięciu przypadkach policyjne alkomaty wskazały wynik pozytywny. Połowa z nich okazała się stanem nietrzeźwości. Pięć przypadków zakwalifikowano jako stan po użyciu alkoholu. Jeden z kierujących "na podwójnym gazie" w ogóle nie posiadał prawa jazdy.

W trakcie działań nie odnotowano żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Dziewięć kontroli pojazdów wiązało się także z zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych z uwagi na ich stan techniczny.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Powrót na górę strony