Wiadomości

Strefa Tempo 30 - bezpieczne Katowice

Data publikacji 09.01.2023

Katowiccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania w strefie „Tempo 30”, czyli obszarze miasta, gdzie na drogach dopuszczalna prędkość jest ograniczona do 30 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości oraz przypominali kierującym o obowiązku dostosowania prędkości pojazdu do wyznaczonej strefy w centrum Katowic.

Strefa dopuszczalnej prędkości Tempo 30 nie stanowi już nowości w Katowicach. Przeprowadzane przez policjantów akcje profilaktyczno - edukacyjne, stanowią przypomnienie o stosowaniu się do ograniczenia prędkości w centrum miasta. Tym razem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach można było spotkać na ul. Kopernika oraz ul. Kilińskiego w Katowicach. Policjanci podczas kontroli przypominali kierującym samochodami, aby zdjęli nogę z gazu. Kierowcy otrzymali zapachową zawieszkę na lusterko, która ma im przypominać o ograniczeniach prędkości oraz wysokości grzywien w przypadku ich przekroczenia.
Przypominamy, iż strefa uspokojonego ruchu oznacza większe bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych, poprawę płynności ruchu w centrum miasta, zmniejszenie stężenia spalin oraz redukcję zużycia paliwa oraz obniżenie poziomu hałasu.

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia dwóch policjantów prowadzących rozmowę z kierującym pojazdem podczas kontroli drogowej.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjanta z drogówki zatrzymującego do kontroli kierującego samochodem.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjanta dokonującego pomiaru prędkości.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjanta z drogówki mierzącego prędkość poruszającego się pojazdu.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjanta prowadzącego rozmowę z kierującym pojazdem podczas kontroli drogowej.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia dwóch policjantów prowadzących rozmowę z kierującym pojazdem podczas kontroli drogowej.
Powrót na górę strony