Wiadomości

Debata z mieszkańcami Piotrowic i Ochojca

Data publikacji 08.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Katowicach spotkali się z mieszkańcami Piotrowic i Ochojca. W debacie pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” udział wzięli dzielnicowi oraz kierownictwo komisariatu na czele z komendantem mł. insp. Ireneuszem Szafrankiem. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Dzielnicowi przybliżyli zebranym stan bezpieczeństwa w swoich rejonach oraz przedstawili swoje plany priorytetowe. Uczestnicy spotkania zostali wyposażeni m.in. w opaski odblaskowe.

zdjęcie kolorowe: na stole rozłożone elementy odblaskowe, ulotki, karty ICE

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Katowicach kilka dni temu w Akademii Górnośląskiej w Katowicach przeprowadzili debatę z mieszkańcami Katowic pn.” Porozmawiajmy o bezpieczeństwie z mieszkańcami Piotrowic i Ochojca - możesz mieć na nie wpływ”.  Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

Na początku przybyłych gości przywitał i przedstawił program spotkania Komendant Komisariatu Policji IV w Katowicach mł. insp. Ireneusz Szafranek. Następnie dzielnicowi: st. asp. Andrzej Wyskocki, sierż. szt. Łukasz Słabik oraz mł. asp. Dawid Boryń przedstawili zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Następnie wyjaśniono zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W kolejnej części debaty głos zabrała policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, która przedstawiła programy i akcje profilaktyczne przeprowadzane na terenie miasta Katowice. Mł. asp. Agnieszka Krzysztofik przybliżyła zebranym programy skierowane do seniorów, młodzieży oraz najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Łukasz Hildebrand przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowych, szczególnie bezpieczeństw tzw. Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego- pieszych i rowerzystów.

Na koniec przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy, jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z komendantem komisariatu i z policjantami dzielnicowymi odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy. Uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w materiały profilaktyczne oraz opaski odblaskowe.

Takie spotkania z policjantami będą odbywały się cyklicznie. Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

  • zdjęcie kolorowe: kierownictwo komisariatu IV podczas debaty z mieszkańcami
  • zdjęcie kolorowe: kierownictwo komisariatu IV i dzielnicowi podczas debaty z mieszkańcami
  • zdjęcie kolorowe: policjanci komisariatu IV podczas debaty z mieszkańcami
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i dzielnicowi z komisariatu IV podczas debaty z mieszkańcami
  • zdjęcie kolorowe: mieszkańcy Ochojca i Piotrowic podczas debaty społecznej
  • zdjęcie kolorowe: mieszkańcy Ochojca i Piotrowic podczas debaty społecznej i dzielnicowi rozdający elementy odblaskowe
  • zdjęcie kolorowe: dzielnicowi podczas debaty rozdający elementy odblaskowe mieszkańcom podczas debaty

Film DEBATA_KPIV.mp4

Pobierz plik DEBATA_KPIV.mp4 (format mp4 - rozmiar 30.31 MB)

Powrót na górę strony