Wiadomości

Policjanci i harcerze wspierają Orkiestrę

Katowiccy policjanci po raz XVII biorą udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Stróżów prawa będzie można spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywać będą się zbiórki pieniędzy. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione, będą udzielać pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy i czuwać nad bezpiecznym przebiegiem finału.

Katowiccy policjanci po raz XVII biorą udział w Finale  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Stróżów prawa będzie można spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywać będą się zbiórki pieniędzy. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione, bedą udzielać  pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy i czuwać nad bezpiecznym przebiegiem finału.

Będziemy tego dnia także sami kwestować na rzecz XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednym z kwestujących jest  Sznupek – maskotka Śląskiej Policji, który razem z policjantami  z Sekcji Prewencji KMP w Katowicach i  harcerzami z katowickiego hufca ZHP podróżuje autobusem KZK-GOP tzw. "sznupkowozem" i wspiera tę cenna inicjatywę niesienia pomocy potrzebującym.
Na licytację organizowaną podczas Śląskiego Finału WOŚP Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz BIEL wraz ze swymi Zastępcami ufundował replikę szabli generalskiej. Policjanci garnizonu śląskiego przekażą również na licytację dużą, półtorametrową maskotkę – Sznupka oraz grafiki wykonane przez funkcjonariuszy pasjonujących się sztuką. Pieniądze zbierane na rzecz Wielkiej Orkiestry we wszystkich jednostkach śląskiego garnizonu policji zostaną przekazane wieczorem 11.01.2009 r. do śląskiego sztabu WOŚP. Obok katowickiego „Spodka”  znajduje się policyjne stanowisko, gdzie prezentowane są najnowsze radiowozy (w tym z wideorejestratorami) i motocykle, a także sprzęt policjantów ruchu drogowego i prewencji.

Już teraz można licytować szablę i dużą maskotkę Sznupka - numer infolinii: 608 787 588

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych, dlatego apelujemy, aby wolontariusze zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa:

• Unikaj miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych. Poruszaj się raczej głównymi traktami, gdzie jest dużo ludzi.

• Nie chodź sam. Weź ze sobą kolegę lub koleżankę i zbierajcie pieniądze razem.

• Nie wdawaj się w długie dyskusje z obcymi. Reszta jego grupy może to obserwować i wykorzystać Twoją nieuwagę.

• Jeżeli widzisz, że w twoim otoczeniu dzieję się coś niepokojącego poproś o pomoc patrol policyjny lub osobę dorosłą.

• Pod żadnym pozorem nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają.

• Nie zbieraj pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok. Nie zauważysz nawet zniknięcia puszki.

• Będąc w grupie z puszkami daleko od sztabu, poproście patrol policji o przewiezienie Was do punktu (czyli w miejsce bezpieczne).

• Przypominamy, że młodzież do lat 16 zbiera pieniądze pod opieką osób pełnoletnich!!!

Powrót na górę strony