Wiadomości

W czwartek podziel się krwią!

Data publikacji 15.11.2022

W czwartek (17.11.2022 r.) przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się kolejna już w tym roku honorowa zbiórka krwi pod nazwą "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Od 8 do 13 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie przyjmować krwiodawców. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Już w czwartek, 17 listopada kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają w tym czasie komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8 do 13 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie oczekiwał na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Powrót na górę strony