Wiadomości

Kolejne zarzuty dla bandyty z Nikiszowca

Policjanci z Komisariatu V zatrzymali 31-letniego mieszkańca Katowic, który podejrzany jest o kilka napadów rabunkowych w dzielnicy NIkiszowiec. W styczniu br. podejrzany wyszedł na wolność po odbyciu kary 15 lat więzienia za zabójstwo swojego sąsiada. Publikacja zdjęcia przestępcy w internecie i środkach masowego przekazu przyczyniła się do ustalenia kolejnego poszkodowanego. Wczoraj 15-letni chłopiec przyszedł na komisariat i opowiedział o napadzie, którego sprawcą był Grzegorz B.

Policjanci z Komisariatu V zatrzymali 31-letniego mieszkańca dzielnicy Nikiszowiec, który podejrzany jest o kilka napadów rabunkowych. W styczniu br. podejrzany wyszedł na wolność po odbyciu kary 15 lat więzienia za zabójstwo swojego sąsiada. Publikacja zdjęcia przestępcy w internecie i środkach masowego przekazu przyczyniła się do ustalenia kolejnego poszkodowanego. Wczoraj 15-letni chłopiec przyszedł na komisariat i opowiedział o napadzie, którego sprawcą był Grzegorz B.
Do zdarzenia doszło 20 października br na ulicy Oswobodzenia. 31-letni Grzegorz B. napadł na 15-latka. Swojej ofierze przyłożył nóż do brzucha i zażądał oddania telefonu komórkowego. Przestraszony chłopiec oddał telefon i uciekł.  Informacja o zatrzymaniu bandyty oraz publikacja jego zdjęcia w  internecie i środkach masowego przekazu spowodowała, że 15-latek zgłosił się na komisariat i opowiedział funkcjonariuszom o napadzie, którego sprawą był Grzegorz B.
Lista zarzutów przedstawionych 31-letniemu przestępcy:

  • 13 października br. na ulicy Ociepki napadł na 16-latka, któremu ukradł telefon komórkowy,
  • 16 października na ulicy Zamkowej napadł na dwóch 15 latków – jednemu z nich ukradł telefon komórkowy,
  • 21 października na ulicy Zamkowej napadł na 15-latka i ukradł mu telefon komórkowy,
  • 29 października na ulicy Oswobodzenia napadł na 16-letniego chłopca i ukradł mu telefon komórkowy.Trzymającego nóż w ręku bandytę zatrzymali kilka minut po napadzie policjanci z Komisariatu V.

Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzutów i złożył wyczerpujące wyjaśnienia. Za każdym razem terroryzował swoje ofiary nożem. 31-letni Grzegorz B. znany jest katowickim stróżom prawa. W styczniu br. wyszedł na wolność po odbyciu kary 15 lat więzienia za zabójstwo swojego sąsiada. Bandyta został tymczasowo aresztowany. Policjanci sprawdzają czy ma on związek z innymi przestępstwami popełnionymi w naszym mieście. 

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach (ma na ręku i głowie charakterystyczne tatuaże), oraz osoby, które były jego ofiarami,  a faktu tego nie zgłosiły, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu V w Katowicach telefon (0-32)-200-3700

Powrót na górę strony