Wiadomości

Dzielnicowi o bezpieczeństwie podczas rodzinnego pikniku

Data publikacji 02.11.2022

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Katowicach spotkali się z mieszkańcami Osiedla Paderewskiego, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Zostali zaproszeni na Rodzinny Piknik realizowany w ramach inicjatywy lokalnej pn. Budowanie wzajemnych relacji poprzez spotkania integracyjne w zakresie kultury, oświaty, edukacji oraz kultury fizycznej”.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Katowicach mł. asp. Michał Filus oraz sierż. Agata Tatar uczestniczyli w Rodzinnym Pikniku realizowanym w ramach inicjatywy lokalnej pn. "Budowanie wzajemnych relacji poprzez spotkania integracyjne w zakresie kultury, oświaty, edukacji oraz kultury fizycznej”. Piknik odbył się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Katowicach przy ul. Granicznej 46. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać nie tylko o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach życiowych, ale również o bezpieczeństwie na Osiedlu Paderewskiego.

Policjanci w czasie spotkania z dziećmi i młodzieżą omówili sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie i wskazali sposoby ich unikania, gdy już zaistnieją tak, aby poradzić sobie z nimi w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób. Rodzice w domu również powinni porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach w drodze do szkoły, na placu zabaw czy w codziennym życiu, a także uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem czy też hulajnogą) czy sięganiem po różnego rodzaju używki.

Z rodzicami oraz seniorami policjanci omówili bezpieczeństwo na podstawie akcji profilaktycznej i filmu pt: „Nie bajka o porwaniu”, „Moc na Ty”, „Seniorze uważaj”, a także „Pamiętaj! Okazja czyni złodzieja”.

Uczestnikom pikniku pochodzącym z Ukrainy mundurowi wręczyli broszury informacyjne dotyczące m.in. bezpiecznego zatrudnienia, obowiązujących w Polsce przepisów, a także danych kontaktowych do instytucji świadczących pomoc.

  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant stoją przy stoisku profilaktycznym
  • zdjęcie kolorowe: policjant rozmawia z kobieta i jej dzieckiem na temat bezpieczeństwa
  • zdjęcie kolorowe: dzielnicowy rozmawia z kobieta, która na rękach trzyma swoje dziecko
  • zdjęcie kolorowe: policjantka rozmawiająca z kobieta i jej dzieckiem na temat bezpieczeństwa
  • zdjęcie kolorowe: dzielnicowa rozmawiająca z kobieta na placu szkolnym
  • zdjęcie kolorowe: policjant rozmawiający na temat bezpieczeństwa z seniorem
  • zdjęcie kolorowe: Sznupek - maskotka śląskiej Policji stojąca obok radiowozu zaparkowanego na placu szkolnym
  • zdjęcie kolorowe: Sznupek - maskotka śląskiej Policji stojąca obok radiowozu zaparkowanego na placu szkolnym w towarzystwie policjantki i policjanta
  • zdjęcie kolorowe: Sznupek - maskotka śląskiej Policji stojąca strażaka
Powrót na górę strony