Wiadomości

Zdjęli z rynku prawie 6 kg narkotyków

Data publikacji 14.09.2022

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego mieszkaniu zabezpieczono prawie 6 kg różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna dodatkowo poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary za poprzednio popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, wspólnie z kryminalnymi z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli prawie 2,7 kg sypkiej amfetaminy, 660 ml płynnej, prawie 1,5 kg MDMA, 600 tabletek extasy i ponad 0,5 kg marihuany – czyli łącznie prawie 6 kilogramów narkotyków. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Szybko okazało się, że 33-letni mieszkaniec Chorzowa poszukiwany był też przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary 13 miesięcy więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. W Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie  podejrzanemu przedstawiono zarzut wprowadzenia do obrotu środków odurzających i  substancji psychotropowych w znacznej ilości. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym,  w związku z realizacją nakazów osadzenia wydanych przez katowicki i chorzowski sąd. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

  • zdjęcie kolorowe: stół na którym zebrano różnego rodzaju narkotyki ujawnione w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny
  • zdjęcie kolorowe: narkotyki w postaci tabletek spakowane w worki strunowe, a także zabezpieczony susz marihuany ułożone na stole
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczone narkotyki w tym płynna i sypka amfetamina zabezpieczone przez katowickich policjantów
Powrót na górę strony