Wiadomości

Podziękowania dla kobiety, która obroniła ukraińskiego nastolatka

Data publikacji 08.09.2022

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski podziękował kobiecie, która stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, któremu groził agresywny mężczyzna. Mężczyzna groził również kobiecie, która broniła nastolatka. Taka postawa obywatelska zasługuje na ogromne uznanie. Dzięki reakcji kobiety, chłopiec nie doznał krzywdy.

zdjęcie kolorowe:  Komendant Miejski Policji w Katowicach  podziękował kobiecie, która stanęła w obronie ukraińskiego chłopca

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski spotkał się z kobietą, która stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, któremu groził agresywny mężczyzna. Dzięki jej reakcji nastolatek nie doznał fizycznej krzywdy ze strony agresora. W ramach podziękowania za tak odważną obywatelską postawę Komendant wręczył kobiecie list gratulacyjny oraz pamiątkowe upominki nawiązujące do kampanii społecznej „Nie Reagujesz- akceptujesz”.

zdjęcie kolorowe: podziękowania, okolicznościowy medal i torba z upominkami przygotowana dla Pani Klaudii

Do zdarzenia doszło 9 czerwca 2022 roku w godzinach 16.25 -16.45 w autobusie komunikacji miejskiej linii nr 9. Kiedy kobieta była w autobusie, do pojazdu na przystanku „Brynów Centrum Przesiadkowe” wsiadł nastolatek, za którym wszedł agresywny mężczyzna ubrany w czerwone, długie sportowe spodnie i czarną bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem i okulary korekcyjne. Mężczyzna wyzywał nastolatka w bardzo poniżający i wulgarny sposób oraz groził mu ze względu na jego ukraińskie pochodzenie. Kiedy kobieta stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, agresja została skierowana również wobec niej. Dzięki jej reakcji, chłopcu nie stała się krzywda. Kobieta towarzyszyła mu w podróżny do czasu przyjazdu na przystanek Ochojec Sadowa, gdzie wspólnie opuścili autobus. Agresor jednak wyszedł za kobietą i nadal jej groził.
Kobieta poinformowała o całej sytuacji katowicką Policję i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez mężczyznę przestępstwa. W toku prowadzonych czynności ustalono tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Czynności w sprawie prowadzą policjanci wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy poszukują pokrzywdzonego nastolatka.

W związku z prowadzonymi czynnościami zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się pokrzywdzonego nastolatka z opiekunami prawnymi do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w celu złożenia zawiadomienia o popełnionym na jego szkodę przestępstwie.
Chłopiec w chwili zdarzenia ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, kremowe krótkie spodnie, czarne buty sportowe z białym logo, przez rękę przewieszoną miał bluzę koloru biało-szarego i miał ze sobą plecak na kółkach.

Powrót na górę strony