Wiadomości

„Safe in Poland” – razem dla bezpieczeństwa uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 29.08.2022

W ramach kampanii „Safe in Poland” dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Katowicach wspólnie z policyjnym profilaktykiem zorganizowali spotkanie dotyczące bezpieczeństwa z uchodźcami z Ukrainy mieszkającymi na terenie Katowic. Podczas spotkania uczestnicy zobaczyli film „Safe in Poland” z lektorem w języku ukraińskim, który przedstawił normy prawne i społeczne obowiązują w Polsce.

Dbając o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Katowicach st. sierż. Radosław Rudy wraz z policjantką z katowickiej profilaktyki zorganizował spotkania z osobami dorosłymi i dziećmi czasowo mieszkającymi w Domu Studenta AWF w Katowicach. Podczas spotkania policjanci za pomocą filmu „Safe in Poland” przekazali uczestnikom informacje dotyczące instytucji służących społeczeństwu w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia. Przedstawiono również normy prawne i społeczne obowiązują w Polsce. Sąsiedzi z Ukrainy poznali m.in.: służby ratownicze, numery alarmowe, obowiązują przepisy w ruchu drogowym. Rozmawiano również na temat zapobiegania handlu ludźmi i zagubieniom dzieci, bezpiecznego podróżowania, oraz gdzie szukać pomocy czy też pracy.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali broszury „Safe in Poland” zawierające wszystkie poruszone w filmie tematy oraz karty ICE z napisem „POMÓŻ MI! HELP ME!”, na których znajduje się pole do wpisania miejsca pobytu oraz danych osoby do kontaktu. Karta ma za zadanie ułatwić uzyskanie pomocy w sytuacji kryzysowej.

  • zdjęcie kolorowe: Dzielnicowy Komisariatu I Policji w Katowicach starszy sierżant Radosław Rudy podczas prelekcji z uchodźcami z Ukrainy
  • zdjęcie kolorowe: Dzielnicowy Komisariatu I Policji w Katowicach starszy sierżant Radosław Rudy rozdający materiały dydaktyczne uczestnikom spotkania
  • zdjęcie kolorowe: uczestnicy spotkania zapoznający się z materiałami dydaktycznymi
Powrót na górę strony