Wiadomości

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas meczu

Data publikacji 29.08.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji i częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji zabezpieczali w niedzielę mecz piłki nożnej. Podczas spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Bukowej, GKS Katowice podejmował Arkę Gdynia. W trakcie zabezpieczenia dwie osoby złamały prawo.

W niedzielne popołudnie policjanci zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Arki Gdynia. O bezpieczeństwo podczas sportowej imprezy dbało prawie 270 policjantów z prewencji, drogówki oraz pionu kryminalnego z katowickiej komendy, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, a także przewodnicy psów służbowych z psami i policjanci pełniący służbę konną. Mundurowi zabezpieczali m.in. rejon stadionu, trasy przejazdu kibiców, dworce i szlaki komunikacyjne.

Policjanci interweniowali wobec dwóch osób, które naruszyły obowiązujące prawo. 16-latka z Tczewa wchodząc na stadion, miała przy sobie narkotyki. Badanie wskazało, że w foliowym woreczku znajdowała się amfetamina. Nastolatka została zatrzymana i przewieziona do policyjnej izby dziecka. Natomiast 29-letni mieszkaniec Sosnowca wniósł alkohol na teren imprezy masowej. Zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, kto wbrew przepisom ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys.zł. Ze względu na stan upojenia alkoholowego mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną z nim wykonane czynności procesowe.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej odpowiada organizator. To służby porządkowe zobowiązane są usunąć z miejsca przeprowadzania imprezy masowej osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu lub regulaminem imprezy masowej. W przypadku, gdy działania służby porządkowej są nieskuteczne, organizator lub kierownik do spraw bezpieczeństwa występuje do Policji o udzielenie pomocy, niezwłocznie potwierdzając ten fakt pisemnym zgłoszeniem. Tylko wtedy Policja może podjąć działania na terenie imprezy masowej.

Ponadto, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

 • zdjęcie kolorowe: policjant ruchu drogowego stojący na skrzyżowaniu przy radiowozie
 • zdjęcie kolorowe: policjanci na koniach oczekujący na przyjazd kibiców
 • zdjęcie kolorowe: policyjny samochód Tajfun, tak zwana armatka wodna
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oddziału prewencji przygotowujący się do przeprowadzenia kibiców
 • zdjęcie kolorowe: policjanci na koniach nadzorujący kibiców podczas przejścia na stadion
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oddziału prewencji podczas przemarszu na stadion z pseudokibicami
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oddziau prewencji prowadzący ulicami Katowic pseudokibiców na stadion
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oddziału prewencji prowadzący przez Park Śląski kibiców na stadion GKS-U
 • zdjęcie kolorowe: przemarsz pseudokibiców na stadion w asyście policjantów
 • zdjęcie kolorowe: przemarsz kibiców przez Park Śląski na stadion katowickiej drużyny w asyście policjantów oddziału prewencji
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oddziału prewencji oczekujący na przybycie pseudokibiców
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oddziału prewencji nadzorujący wchodzenie kibiców na stadion
Powrót na górę strony