Wiadomości

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 25.08.2022

Policjanci wydziału kryminalnego katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i nie stawił do zakładu karnego w celu odbycia kary za rozbój jakiego dopuścił się w 2015 roku. Do więzienia został doprowadzony przez policjantów.

Osoby, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem nie zawsze w trakcie trwania postępowania na ten wyrok czekają w areszcie. Wielokrotnie zdarza się tak, że osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę.

Tak miało być i w tym przypadku, ale 30-letni mieszkaniec Katowic, który został skazany za rozbój dokonany w 2015 roku, zlekceważył sądowy wyrok. Pomimo kolejnych sądowych wezwań do stawiennictwa w zakładzie karnym, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego też Sąd Rejonowy Katowice Wschód wystawił za mężczyzną list gończy, a sprawą poszukiwań zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Kryminalni katowickiej komendy 2 lata tropili mężczyznę, który chcąc uniknąć pobytu w wiezieniu ciągle zmieniał swoje miejsca zamieszkania. Do zatrzymania doszło w centrum miasta, niedaleko kolejnego mieszkania, w którym mężczyzna się ukrywał. Poszukiwany był bardzo zaskoczony zatrzymaniem. Nie spodziewał się, że zostanie doprowadzony przez policjantów do zakładu penitencjarnego, za przestępstwo, które popełnił 7 lat temu. Najbliższe 3 lata spędzi w więzieniu.

Powrót na górę strony