Wiadomości

O bezpieczeństwie nad wodą podczas zawodów wędkarskich

Data publikacji 23.06.2022

Dzielnicowi z Szopienic podczas zawodów wędkarskich zorganizowanych przy akwenie „Hubertus I" w Katowicach rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Była to doskonała okazja do rozmów z mieszkańcami dzielnicy na temat ich bezpieczeństwa nie tylko podczas zbliżających się wakacji, ale również bezpieczeństwa w życiu codziennym.

zdjęcie kolorowe: aspirant  sztabowy Jacek Ząbek podczas rozmowy jednym z uczestników zawodów wędkarskich

Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach asp. szt. Jacek Ząbek i sierż. Sebastian Chojnacki przeprowadzili spotkanie z wędkarzami i ich rodzinami w trakcie przygotowania do  zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Koła Nr 25 Szopienice. W związku z rozpoczynającymi się wkrótce letnimi wakacjami policjanci omówili kwestie bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, prawidłowego korzystania ze sprzętu pływającego oraz bezpieczeństwa podczas letnich wakacji. Policjanci omówili koncepcję działań w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcali do korzystania z bezpłatnej aplikacji ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, dzięki której można zgłaszać np. miejsca, gdzie nielegalnie składowane są śmieci  oraz aplikacji ,,Moja Komenda”, która ułatwia nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi. 
W trakcie spotkania dzielnicowi udzielili odpowiedzi na pytania uczestników spotkania  dotyczących spraw bezpieczeństwa dzielnicy Szopienice. 
Policjanci zostali zaproszeni do uczestniczenia w losowaniu stanowisk wędkarskich na zawody, a asp.szt. Jacek Ząbek, który od prawie czterdziestu lat jest wędkarzem, dzielił się swoim doświadczeniem w wędkarstwie z najmłodszymi adeptami sztuki, doradzał jak prawidłowo zmontować i dobrać zestaw wędkarski na zawody. 
Wszystkim wędkarzom życzono połamania przysłowiowego kija, po prelekcji wraz z organizatorem zawodów dbano o prawidłowy i bezpieczny przebieg zawodów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody, a dla zwycięzców przygotowano puchary i medale.

  • zdjęcie kolorowe: aspirant  sztabowy Jacek Ząbek podczas rozmów o bezpiecznym wypoczynku nad wodą z uczestnikami zawodów wędkarskich
  • zdjęcie kolorowe: aspirant  sztabowy Jacek Ząbek podczas zawodów wędkarskich zorganizowanych w katowickiej dzielnicy Szopienice
  • zdjęcie kolorowe: aspirant  sztabowy Jacek Ząbek podczas rozmów o bezpiecznym wypoczynku nad wodą z uczestnikami zawodów wędkarskich
Powrót na górę strony