Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 17.06.2022

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Dwie osoby były poszukiwane do obycia kary, a trzecia podejrzana była o włamanie do mieszkania na terenie Gliwic.

Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Iłłakowiczówny sierż. szt. Mateusz Krzeszowiak i sierż. szt. Michał Wałęga w trakcie swojej służby zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Do pierwszego zatrzymania doszło w rejonie Dworca PKP. Policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który był natarczywy względem przechodniów. Mundurowi podjęli wobec mężczyzny interwencję, podczas której okazało się, że jest poszukiwany przez policjantów Komisariatu III Policji w Gliwicach za włamanie do mieszkania w 2019 roku. Mężczyzna, włamując się do lokalu w Gliwicach, ukradł rzeczy o łącznej wartości 700 zł.

Do drugiego zatrzymania doszło na podstawie postanowienia wydanego przez Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach X Wydział Wykonywania Orzeczeń, który poszukiwał kobietę do sprawy z 2019 roku. Kobieta chcąc uniknąć konsekwencji prawnych za swój czyn, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci wykonali szereg czynności, w wyniku których ustalili miejsce pobytu kobiety i kiedy wracała do domu z pracy, została zatrzymana.

Do trzeciego zatrzymania doszło na jednej z katowickich placów budowy. Tym razem Sąd Rejonowy w Będzinie VIII Wydział Wykonywania Orzeczeń wydał postanowienie o zastosowaniu kary zastępczej 2 dni pozbawienia wolności wobec młodego mężczyzny, który nie zastosował się do wyroku sądu. Po wykonaniu policyjnych czynności został umieszczony w areszcie śledczym.

Powrót na górę strony