Wiadomości

O bezpieczeństwie z młodzieżą z Ukrainy

Data publikacji 27.05.2022

Policjantka z katowickiej profilaktyki wraz z dzielnicowym z II komisariatu, spotkali się z młodzieżą z Ukrainy, która przebywa w internacie w Katowickim Centrum Edukacji Zawodowej. Mundurowi rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Jest to już kolejne spotkanie z ukraińską młodzieżą w ramach akcji Twój wybór–Twoje bezpieczeństwo.

W Katowickim Centrum Edukacji Zawodowe młodzi obywatele z Ukrainy znaleźli schronienie, opiekę oraz możliwość kontynuacji edukacji szkolnej. Od wielu tygodni katowiccy policjanci spotykają się z ukraińskimi dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami, rozmawiając o bezpieczeństwie, zagrożeniach, a także obowiązujących w Polsce przepisach. Tym razem na spotkaniu młodzież dowiedziała się, czym jest handel ludźmi, omówiono metody działania sprawców oraz szereg zachowań, pozwalających uniknąć stania się ofiarą tego przestępstwa. Za pośrednictwem prezentacji multimedialnej oraz spotów profilaktycznych, przygotowanych przez KGP, omówiono z uczestnikami sytuacje bezpiecznego poruszania się ulicami oraz podróżowania po naszym kraju. Poinformowano, jak chronić osobiste rzeczy i dokumenty, gdzie należy szukać bezpiecznej pracy, a także do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Młodzież została wyposażona w ulotki w języku polskim i ukraińskim, zawierające omówione ostrzeżenia oraz notesy z hasłem Twój wybór-Twoje bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z policjantami młodzież będzie potrafiła zadbać o własne bezpieczeństwo podczas pobytu w Polsce.

  • zdjęcie kolorowe: policjantka rozmawia w sali z ukraińska młodzieżą na temat bezpieczeństwa
  • zdjęcie kolorowe: katowicki dzielnicowy ogląda razem z ukraińską młodzieżą przygotowane przez Komendę Główną Policji materiały dotyczące handlu ludźmi
  • zdjęcie kolorowe: policjantka ogląda razem z ukraińską młodzieżą przygotowane przez Komendę Główną Policji materiały dotyczące handlu ludźmi
Powrót na górę strony