Wiadomości

Czy rozpoznajesz zmarłego mężczyznę?

Data publikacji 25.03.2022

Katowiccy policjanci prowadzą czynności identyfikacyjne zmierzające do ustalenia tożsamości zwłok mężczyzny, które ujawnione zostały na klatce schodowej kamienicy przy ul. Kochanowskiego 10 w Katowicach. Jeżeli ktokolwiek z Państwa rozpoznaje zmarłego mężczyznę prosimy o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 851 28 52, 47 851 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji lub 112.

Policjanci wydziału kryminalnego katowickiej komendy prowadzą od wielu lat czynności identyfikacyjne zmierzające do ustalenia tożsamości zwłok mężczyzny. Dotychczas przeprowadzone czynności nie pozwoliły na ustalenie tożsamości zmarłego mężczyzny. Do ujawnienia zwłok nieznanego mężczyzny doszło  20 lipca 2012 roku około godz. 14.00 na klatce schodowej kamienicy przy ul. Kochanowskiego 10 w Katowicach.

Rysopis: wiek z wyglądu ok. 50-60 lat, wzrost ok. 178 cm, szczupła budowa ciała, sylwetka cherlawa, twarz podłużna, cera blada, brwi krzaczaste, włosy siwe zaczesane do tyłu.

Ubiór: kurtka materiałowa koloru granatowego zapinana na zamek, kurtka skóropodobna koloru czarnego zapinana na guziki, koszula koloru białego, spodnie materiałowe kolory brązowego.

Znaki szczególne: jeden ząb w górnej szczęce. Tatuaże koloru niebieskiego na tylnej powierzchni lewego przedramienia w postaci serca z napisem „1954” (lub ostatnia cyfra 9). Na szczycie serca flaga Polski na maszcie w kolorach biało-niebieskim, serce przebite mieczem i piszczelą. Pod sercem nieokreślony wzór w kształcie serca, poniżej którego znajduje się popiersie kobiety zwrócone twarzą w stronę lewą, z jasnymi włosami i odzieżą w niebieskie kropki. Na przedniej powierzchni lewego przedramienia niebieski tatuaż przedstawiający popiersie mężczyzny w mundurze, w czapce z daszkiem z kotwicą.

Z uwagi na fakt, że dotychczas przeprowadzone czynności nie pozwoliły na ustalenie tożsamości zmarłego mężczyzny, apelujemy do osób które mają jakiekolwiek informacje dotyczące denata, które pomogłyby w ustaleniu jego tożsamości, aby nawiązały kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 851 20 00, 47 851 28 52, 47 851 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji lub 112.

  • zdjęcie kolorowe: głowa zmarłego mężczyzny
  • zdjęcie kolorowe: prawy profil głowy zmarłego mężczyny
  • zdjęcie kolorowe: twarz zmarłego starszego mężczyzny
  • zdjęcie kolorowe: ręka zmarłego mężczyzny z niewyraźnym tatuażem i linijka/wykresówka trzymana przez policjanta
  • zdjęcie kolorowe: ręka zmarłego mężczyzny i umieszczony na nim tatuaż przedstawiający głowę mężczyzny w czapce
  • zdjęcie kolorowe: ręka zmarłego mężczyzny z tatuażem przedstawiającym na szczycie serca flaga Polski na maszcie w kolorach biało-niebieskim, serce przebite mieczem i piszczelą
  • zdjęcie kolorowe: tors i głowa zmarłego mężczyzny widok z przodu
  • zdjęcie kolorowe: tors i głowa mężczyzny, widok z lewej strony
  • zdjęcie kolorowe: tors i głowa zmarłego mężczyzny - widok z prawej strony
Powrót na górę strony