Wiadomości

Okradał starsze osoby, poszukujemy pokrzywdzonych

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pod pretekstem wręczenia wygranej nagrody w postaci sztućców, okradał starsze osoby. Jeżeli ktoś z Państwa został okradziony w podobnych okolicznościach, prosimy o zgłaszanie się do katowickiej komendy pod nr telefonu: 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. 48-latek, pod pretekstem wręczenia wygranych sztućców, wchodził do mieszkania starszych osób, informując, że aby otrzymać nagrodę, należy pokryć koszt walizki, w którą zapakowane są sztućce, wyceniony na 300-400 złotych. Kiedy starsze osoby na chwilę "spuszczały z oka" mężczyznę, ten okradał mieszkanie z gotówki, biżuterii i telefonów komórkowych. Mieszkaniec Bytomia działał na terenie nie tylko na Śląsku, ale też w całej Polsce. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jeżeli ktoś z Państwa został okradziony w podobny sposób, prosimy zgłaszać się do katowickiej komendy pod numer telefonu 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

  • zdjęcie kolorowe: mężczyzna ubrany w ciemne spodnie i kremowa kurtkę siedzący na krześle twarzą do okna
  • zdjęcie kolorowe: otwarta walizka ze sztućcami
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczona przez katowickich policjantów cztery walizki ze sztućcami
Powrót na górę strony