Wiadomości

Poszukiwany miał przy sobie pond 3 kg narkotyków

Data publikacji 10.03.2022

Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna musi odbyć karę pozbawienia wolności za zgwałcenie, rozbój i paserstwo. Policjanci znaleźli w domu 29-latka ponad 3 kilogramy marihuany. Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Katowiccy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 29-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się od 2019 roku. Wiele razy zmieniał swoje miejsca pobytu, aby uniknąć kary więzienia za rozbój, zgwałcenie i paserstwo. Stróże prawa zatrzymali go w jednym z domów w Dąbrowie Górniczej. W trakcie czynności policjanci z wydziału narkotykowego znaleźli w jego domu przeszło 3 kilogramy marihuany, z której można było przygotować 3250 porcji dilerskich narkotyku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 29-latek został już osadzony w zakładzie karnym, gdzie będzie odbywał wyrok 6 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Kara może zostać jednak wydłużona, gdyż za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu kolejne 10 lat pozbawienia wolności.

  • zdjęcie kolorowe: zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna poszukiwany listem gończym
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczona niebieska torba sportowa z zawartością marihuany
  • zdjęcie kolorowe: niebieska torba z zawartością marihuany i pojemnik z tworzywa sztucznego, w którym ujawniono narkotyki
Powrót na górę strony