Wiadomości

Wspólnie pomogli schorowanej seniorce

Data publikacji 16.02.2022

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach - sierż. szt. Kamil Kalębka i st. asp. Konrad Stroiński, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Katowicach, pomogli schorowanej seniorce. Na miejsce interwencji została wezwana karetka pogotowia, która decyzją lekarza, przewiozła kobietę do szpitala. Wspólne działania służb i administracji osiedla, pozwolą na przywrócenie warunków w mieszkaniu tak, aby nie zagrażały one dalszemu egzystowaniu lokatorki, gdy ta opuści szpital i wróci do mieszkania.

zdjęcie kolorowe: katowicki policjant, słuzby medyczne i schorowana starsza pani umieszczona na wózku

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach sierż. szt. Kamil Kalębka i st. asp. Konradem Stroińskim, podjęli interwencję z  Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Katowicach wobec jednej z mieszkanek osiedla Kukuczki. Starsza, schorowana kobieta, która znalazła się  w bardzo trudnej sytuacji socjalno-bytowej, znosiła do mieszkania  różnego rodzaju odpady komunalne. U kobiety miała zostać przeprowadzona wizja lokalna w celu udzielenia jej stosownej pomocy. Kiedy policjanci wraz z innymi służbami zapukali do drzwi, nikt w mieszkaniu nie zareagował. Mundurowi natychmiast zapytali sąsiadów, czy wiedzą może co się dzieje ze starszą panią. Sprawdzono również katowickie szpitale, czy kobieta w ostatnim czasie nie była przyjęta do jednego z nich. Kiedy okazało się, że nikt seniorki nie widział od tygodnia, dzielnicowi podjęli decyzje o siłowym wejściu do mieszkania. Mieli świadomość, że seniorka jest osobą bardzo schorowaną i może potrzebować natychmiastowej pomocy. Wsparcia w tym zakresie udzielili pracownicy administracji osiedla. Po wejściu do mieszkania nie zauważono kobiety. Wewnątrz panował bałagan, a przedpokój był zastawiony różnymi przedmiotami, uniemożliwiając swobodne poruszanie się. Dopiero po chwili katowiccy policjanci zauważyli starszą kobietę leżącą na podłodze, częściowo przysypaną znajdującymi się w mieszkaniu przedmiotami. Seniorka wymagała szybkiej pomocy medycznej, gdyż nie miała nawet siły, aby się podnieść. Natychmiast na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Jak ustalili  dzielnicowi, kobieta od kilku dni leżała na podłodze. Z uwagi na zagrożenie jej zdrowia, a nawet życia, została ona przetransportowana do szpitala. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach, Administracją Osiedla Kukuczki w Katowicach oraz Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną  w Katowicach, za zgodą lokatorki, zostały podjęte czynności zabezpieczające lokal, aby warunki w nim panujące nie zagrażały jej dalszemu egzystowaniu, gdy opuści szpital i wróci do mieszkania.


Jeżeli w Twojej okolicy mieszka samotna osoba, która wymaga pomocy, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym za pomocą bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy: "Moja Komenda" lub "Śląski Dzielnicowy", albo też z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Katowicach. Dane kontaktowe wszystkich katowickich dzielnicowych można również uzyskać, klikając w link „Twój dzielnicowy”.

  • zdjęcie kolorowe: dzielnicowi z komisariatu II Policji w Katowicach stojący na klatce schodowej bloku na osiedlu Kukuczki
  • zdjęcie kolorowe: medycy udzielający na klatce schodowej pomocy seniorce
  • zdjęcie kolorowe: zagracone mieszkanie starszej kobiety
Powrót na górę strony