Wiadomości

Dzielnicowi pomogli seniorce

Data publikacji 17.12.2021

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach sierż. szt. Kamil Kalębka i st. asp. Konrad Stroiński podczas służby odwiedzili starszą schorowaną kobietę, która wymagała pomocy. Policjanci z własnych środków zakupili jej wodę i żywność, a o trudnej sytuacji seniorki poinformowali Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.

zdjęcie kolorowe: sierżant sztabowy Kamil Kalębka stojący przed mieszkaniem seniorki z zakupami

Sierż. szt. Kamil Kalębka jest dzielnicowym Komisariatu II Policji w Katowicach, który obsługuje rejon służbowy nr 24 już od kilku lat. Codziennie w służbie spotyka się z mieszkańcami m.in. Dąbrówki Małej, co pozwala na poznanie nie tylko problemów związanych z naruszeniem obowiązującego prawa, ale przede wszystkim codziennych trosk. Podczas jednej ze służb zauważył, że w jego rejonie zamieszkuje 85-letnia samotna kobieta. Seniorka jest schorowana, ma problem z samodzielnym przemieszczaniem się, oraz nie ma możliwości opuszczenia mieszkania o własnych siłach. W czasie jednej z wizyt sierż. szt. Kamil Kalębka zauważył, że kobieta nie ma w domu jedzenia. Wspólnie z dzielnicowym st. asp. Konradem Stroińskim poszli do pobliskiego sklepu, gdzie z własnych środków zakupili wodę mineralną oraz jedzenie. Kobieta była ogromnie zaskoczona tak szybką reakcją policjantów na jej trudną sytuację i serdecznie podziękowała za zakupione jedzenie. Ponadto policjanci wdrożyli pomoc systemową. O sytuacji starszej pani dzielnicowy poinformował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Kobieta została objęta opieką ośrodka i został jej przydzielony asystent, który teraz pomaga seniorce w codziennych sprawach oraz dba m.in. o zakup żywności i lekarstw.

Jeżeli w twojej okolicy mieszka samotna osoba, która wymaga pomocy, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym za pomocą bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy "Moja Komenda", za pośrednictwem "Śląski Dzielnicowy" lub z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Katowicach. Dane kontaktowe wszystkich katowickich dzielnicowych można również uzyskać, klikając w link „Twój dzielnicowy”.

Powrót na górę strony