Katowicka policjantka Zawodową Mistrzynią Polski w Kickboxingu

Data publikacji 07.12.2021

Katowicka policjantka, post. Justyna Ciborska zdobyła tytuł Zawodowej Mistrzyni Polski w Kickboxingu w formule K1 w kategorii wagowej 71+. Pod koniec listopada nasza policjantka, która na co dzień trenuje w GSWW Najemnik Gliwice, pokonała 3:0 swoją rywalkę Paulinę Badowską. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sukcesu Justyny. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i powodzenia na kolejnych zawodach.

zdjęcie kolorowe: Posterunkowa Justyna Ciborska w mundurze stojąca przed policyjnym radiowozem

Post. Justyna Ciborska, chociaż ma zaledwie 21 lat, to jest już utytułowaną zawodniczką. 12-krotnie zdobyła Mistrzostwo Polski w Kickboxingu. Katowicka policjantka w 2018 roku w formule low kick wygrała dwie najważniejsze imprezy sportowe i zdobyła Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata w Kickboxingu w kategorii wagowej 71+. W 2019 roku zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu w formule low kick, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie. Post. Justyna Ciborska, która służbę pełni w wydziale ruchu drogowego katowickiej komendy, cały swój wolny czas poświęca ciężkim treningom, doskonaląc swoje umiejętności sportowe. Pod czujnym okiem trenera Bartłomieja Pawlusa już od 10 lat trenuje w GKWW Najemnik Gliwice. Jej ciężka praca i rewelacyjne wyniki osiągane na zawodach gwarantują jej już od 6 lat powołanie do Kadry Narodowej Polski. W tym roku takie powołania zagwarantowała sobie już dwukrotnie, zdobywając w kwietniu II miejsce podczas Mistrzostw Polski w Kikcboxingu w formule low kick w kategorii +70 kg Senior, które odbyły się w Mysłowicach. Drugi raz w tym roku powołanie do Kadry Narodowej Polski wywalczyła na Mistrzostwa Świata w Kickboxingu we Włoszech, podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule K1 / Senior +70 kg. Pod koniec listopada 2021 roku podczas Piseczno Fight Boxing Night X zdobyła tytuł Zawodowej Mistrzyni Polski, gdzie w formule K1 kategorii 71 kg + pokonała 3:0 swoją rywalkę Pauline Badowską.

Jako zawodniczka, Justyna Ciborska została nominowana do udziału w Plebiscycie Sportowiec Roku 2021. W głosowaniu zorganizowanym przez Dziennik Zachodni można brać udział do 20 grudnia 2021 roku.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sukcesu Justyny. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i powodzenia na kolejnych zawodach.

• zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska i Paulina Badowska stojące w narożnikach ringu
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska zadająca cios ręką Paulinie Badowskiej
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska zadająca nogą ręką Paulinie Badowskiej
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska w ringu zadająca cios nogą Paulinie Badowskiej
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska zadająca kolejny cios ręką Paulinie Badowskiej
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska w zwarciu z Pauliną Badowską
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska zadająca cios nogą Paulinie Badowskiej
  • zdjęcie kolorowe: Justyna Ciborska,Paulina Badowska i sędzia turnieju podczas ogłaszania wyników walki