Wiadomości

Premiera filmu profilaktycznego „Hermenegilda Ko”

Data publikacji 08.09.2021

Katowicka policjantka uczestniczyła w premierze komedii profilaktycznej pt. „Hermenegilda Ko” stworzonego przez Stowarzyszenie FAMI.LOCK i Teatr Bez Sceny. Wydarzenie to rozpoczyna wspólne i innowacyjne działania profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa katowickich seniorów.

Premiera filmu pt.;„Hermenegilda Ko” odbyła się w Teatrze Bez Sceny przy ul. 3-go Maja w Katowicach. Film, oprócz funkcji artystycznej i komediowej, spełnia rolę ostrzeżenia skierowanego do seniorów przed zagrożeniami czyhającymi na nich ze strony wszelkiego rodzaju oszustów i naciągaczy. Treść komedii zawiera w sobie katalog zagrożeń, który był konsultowany z katowickimi policjantami. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z budżetu Miasta Katowice w ramach Inicjatywy Lokalnej.

W wydarzeniu m.in. uczestniczyli: Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów Miasta Katowice Helena Hrapkiewicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Agnieszka Lis, Zastępca Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice Jolanta Wolamin, Główny Specjalista Wydziału Polityki Społecznej Gizela Przeor, przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach Joanna Pruchniewska, Prezes Stowarzyszenia FAMI.LOCK Ewa Dopierała, mł. asp. Agnieszka Krzysztofik koordynator programu profilaktycznego dla seniorów „Bezpieczna Przystań” Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Inka Dowlasz autorka scenariusza filmu, aktorzy: Bogumiła Murzyńska, Alina Chechelska, Bartłomiej Błaszczyński oraz aktor i reżyser Andrzej Dopierała.

Powyższe wydarzenie rozpoczyna wspólne działanie Stowarzyszenia FAMI.LOCK oraz katowickich policjantów, w ramach których odbędzie się cykl spotkań z seniorami w Miejskich Domach Kultury, bibliotekach i klubach, podczas których będzie emitowany film z oprawą profilaktycznej rozmowy z policjantem.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować na bieżąco o terminach spotkań.

  • zdjęcie kolorowe: katowicka policjantka z przedstawicielami urzędów zajmującymi się sprawami seniorów przed premierą filmu
  • zdjęcie kolorowe: zaproszeni goście w sali kinowej przed premiera filmu
  • zdjęcie kolorowe: kadr z filmu na którym przedstawiono materiał dotyczący liczby oszustw metoda na wnuczka i na policjanta
Powrót na górę strony