Wiadomości

Dbali o bezpieczeństwo w mieście podczas weekendowych imprez

Data publikacji 06.09.2021

Kolejny intensywny weekend za nami. Katowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w ten weekend dbali o bezpieczeństwo w naszym mieście. Zabezpieczali nie tylko towarzyski mecz rozegrany pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Banikiem Ostrawą, ale również dwa koncerty muzyczne w MCK, które zgromadziły łącznie 8 tys. fanów. Podczas weekendu mundurowi dbali również o bezpieczeństwo osób, które zgromadziło się w ramach plenerowego kina, jak również osób, które postanowiły czas spędzić w centrum Katowic.

zdjęcie kolorowe: policyjny radiowóz i umundurowani policjanci na rynku w Katowicach przeprowadzający interwencję

To był bardzo intensywny weekend, podczas którego policjanci zabezpieczali szereg imprez masowych. Ponad 170 katowickich mundurowych wspólnie z policjantami oddziału prewencji zabezpieczało w sobotnie popołudnie towarzyski mecz rozegrany pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Banikiem Ostrawą, podczas którego ujawnili materiały pirotechniczne. Podczas weekendu policjanci zabezpieczali również dwa koncerty muzyczne w MCK, które zgromadziły łącznie 8tys. fanów i dbali o bezpieczeństwo osób, które zgromadziły się w ramach plenerowego kina, jak również osób, które postanowiły czas spędzić w centrum Katowic.

O bezpieczeństwo tylko w ścisłym śródmieściu w ramach działań "Bezpieczne miasto" podczas pierwszego wrześniowego weekendu dbało 81 policjantów. To nie tylko policjanci prewencji i ruchu drogowego podlegający Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach, ale również katowickiego oddziału prewencji i policja konna z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W wyniku podjętych działań mundurowi wylegitymowali 158 osób. W związku z ujawnionymi wykroczeniami nałożyli 55 mandatów karnych, 128 osób zostało pouczonych, skierowano 4 wnioski do sądu. Opiekuńczo, ze względu na stan upojenia alkoholowego zagrażający zdrowiu a nawet życiu, 5 osób umieszczono w miejskiej izbie wytrzeźwień.

Kolejne działania już w najbliższy weekend.

 

  • zdjęcie kolorowe: policyjny motocykl i policjanci podczas obsługi kolizji w centrum miasta
  • zdjęcie kolorowe: policjanci  katowickiej drogówki podczas obsługi kolizji drogowej w centrum miasta
  • zdjęcie kolorowe: policyjny radiowóz i policjanci interweniujący pod katowicka dyskoteką wobec mężczyzny
Powrót na górę strony