Wiadomości

Zatrzymani za kradzież rzeźb

Data publikacji 16.07.2021

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb o wartości ponad 130 tys. złotych. W takcie przeszukania odzyskano rzeźby, a także trzy rowery miejskie i parasol ogrodowy, które równe pochodziły z kradzieży. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był do obycia kary, a drugi miał przy sobie narkotyki. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło już 2 dni po kradzieży rzeźb z ogrodu. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z 12/13 lipca 2021 roku nieznani sprawcy z ogrodu posesji w katowickiej dzielnicy Panewniki ukradli rzeźby o wartości ponad 130 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Przeciwko Mieniu katowickiej komendy. Śledczy wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 32 lat. W trakcie zatrzymania młodszy z nich posiadał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy, a starszy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione rzeźby. Ponadto policjanci znaleźli 3 rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia. 

  • zdjęcie kolorowe: rzeźba ogrodowa przedstawiająca pająka
  • zdjęcie kolorowe: odzyskany parasol ogrodowy
  • zdjęcie ogrodowe: rzeźba ogrodowa z metalu
  • zdjęcie kolorowe: rzeźba ogrodowa przedstawiająca głowę
  • zdjęcie kolorowe: kamienna rzeźba ogrodowa
  • zdjęcie kolorowe: trzy odzyskane rowery miejskie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.4 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_do_filmu.aac

Pobierz plik Audiodeskrypcja_do_filmu.aac (format mp3 - rozmiar 481.67 KB)

Powrót na górę strony