Wiadomości

Zatrzymani podczas meczu piłki nożnej

Data publikacji 08.06.2021

Katowiccy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas meczu GKS-u Katowice ze Stalą Rzeszów dwóch mężczyzn wtargnęło na teren imprezy masowej, a trzeci wbiegł na murawę boiska i do budynku klubowego. Ponadto policjanci prowadzą czynności identyfikacyjne osób, które w trakcie meczu odpaliły materiały pirotechniczne.

Katowiccy policjanci wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Katowice i Stal Rzeszów. Mundurowi już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem dbali o bezpieczeństwo w mieście oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Bukowej. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien zachowywać w trakcie meczu i co może ze sobą wnieść na teren obiektu sportowego. Obowiązujące przepisy zlekceważyło dwóch kibiców GKS-u Katowice, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion. Pomimo tego 40-latek wspólnie z 31-letnim kolegą wtargnęli na teren imprezy masowej, wchodząc na sektor stadionu. Zostali zatrzymani przez katowickich policjantów. Kolejny z zatrzymanych to 27-latek, który wbiegł na murawę boiska i pobiegł do budynku klubowego. Wszyscy trzej mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że mieli od ponad półtora do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany 27-latek, który wybiegł z sektora na murawę, ma aktualny zakaz wstępu na imprezy masowe, który obowiązuje go aż do 2023 roku. Katowicka Policja będzie również wyjaśniać, jak mężczyzna pomimo zakazu stadionowego dostał się na sektor kibiców i uczestniczył w imprezie masowej. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone z nimi czynności procesowe. Niestety, to nie jedyne incydenty, do których doszło podczas poniedziałkowego spotkania. W trakcie meczu, który zgromadził prawie 2 tys.. kibiców, pseudokibice katowickiej drużyny odpalili materiały pirotechniczne. Chwilę przed tym rozłożyli tzw. sektorówkę, by ukryć osoby, które odpaliły race.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej (w tym przypadku teren stadionu) odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są, by usunąć osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu, czy regulaminem imprezy masowej. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji osób, które podczas poniedziałkowego meczu naruszyły obowiązujące przepisy.

  • zdjęcie kolorowe: sektor stadionu GKS Katowice, gdzie pseudokibice odpali materiały pirotechniczne
  • zdjęcie kolorowe: poświata z odpalonych materiałów pirotechnicznych na stadionie GKS-u Katowice
  • zdjęcie kolorowe: policyjne radiowozy zaparkowane przed stadionem
  • zdjęcie kolorowe:  katowicki policjant przy samochodzie, w którym umieszczono zatrzymanego pseudokibica
  • zdjęcie kolorowe: katowiccy wywiadowcy z zatrzymanym pseudokibicem
  • zdjęcie kolorowe: zatrzymany pseudokibic w towarzystwie dwóch policjantów w samochodzie do przewożenia osób zatrzymanych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.41 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 747.72 KB)

Powrót na górę strony