Wiadomości

Bądź bezpieczny w kontakcie z nieznajomym!

Data publikacji 04.06.2021

Policjanci z katowickiej komendy spotkali się z uczniami klas III dwóch Szkół Podstawowych nr 21 i nr 1 w Katowicach. Tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z nieznajomym. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom do jakich zasad należy się stosować aby być bezpiecznym. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą oraz poznały prawidłowe zachowania na drodze.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki oraz oraz nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach. W zajęciach z policjantami wzięło udział 60 dzieci z czterech klas trzecich. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z osobą nieznajomą. Policjanci uczyli uczniów, jak prawidłowo powinny się zachowywać w trakcie takiego spotkania, jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie szukać pomocy. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie sytuacje mogą być dla nich niebezpieczne oraz jak ich uniknąć. Ponadto dzieciom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o prawidłowych zachowaniach w trakcie korzystania z drogi.

Po zakończeniu zajęć policjanci wyposażyli wszystkich uczestników zajęć w sylikonowe opaski z numerami alarmowymi oraz możliwością wypisania numeru do opiekuna dziecka oraz w zakładki do książki promujące prawidłowe zachowania w kontakcie z osobą obcą. Ponadto uczniowie zostali wyposażeni w opaski odblaskowe.

  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej komendy podczas lekcji nt. bezpieczeństwa z uczniami szkoły podstawowej
  • zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej komendy podczas lekcji na podwórku nt. bezpieczeństwa z uczniami szkoły podstawowej
  • zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej komendy podczas lekcji na boisku nt. bezpieczeństwa z uczniami szkoły podstawowej
  • zdjęcie kolorowe: uczennica szkoły podstawowej z zakładka do książki
  • zdjęcie kolorowe: uczeń szkoły podstawowej z opaska na rękę
  • zdjęcie kolorowe: policjanci i uczniowie przed radiowozem
Powrót na górę strony