Wiadomości

Podziękowania za odzyskany samochód i areszt za jego kradzież

Data publikacji 17.05.2021

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów za odzyskanie skradzionego saaba. W sprawie zostały zatrzymane trzy osoby. Dwie z nich osadzono już w zakładach penitencjarnych. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

zdjęcie kolorowe: odzyskany samochód osobowy marki Saab przed garażem, w którym ukryli go złodzieje

Policjanci z Komisariatu III Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość samochodową z katowickiej komendy miejskiej zatrzymali 3 osoby w sprawie kradzieży osobowego saaba. Do zdarzenia doszło na Ligocie, gdzie sprawca ukradł samochód o wartości 25 tysięcy złotych wraz z dowodem rejestracyjnym oraz polisą ubezpieczeniową. Z policyjnych ustaleń wynika, że 35-letni mężczyzna ukradł auto, a następnie wspólnie z 25-letnią kobietą i 40-letnim mężczyzną zażądali od właściciela gotówki za jego zwrot. Samochód ukryli w jednym z garaży na terenie Katowic. W trakcie zatrzymania u kobiety policjanci znaleźli narkotyki. Badanie wskazało, że z zabezpieczonego proszku można było przygotować 150 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.  Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec starszego z mężczyzny dwumiesięcznny areszt. Młodszy od razu trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do obycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 35-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia, pozostałym podejrzanym do lat 8.

zdjęcie kolorowe: odzyskany samochód osobowy marki Saab ukryty w garażu

Za odzyskanie skradzionego samochodu i szybkie zatrzymanie sprawców, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów zaangażowanych w ustalenie, zatrzymanie sprawców i odzyskanie samochodu. Po zanonimizowaniu danych publikujemy treść podziękowania.

zdjęcie czarno-białe: skan podziękowań o treści: Podziękowania. Szanowni Państwo, Zwracam się do Państwa z serdecznymi podzelowaniami za sprawne i rzetelne działanie związane z poszukiwaniem i odzyskaniem skradzionego mi samochodu - Saab 9-3. Od początku sprawy, do jej końca - Państwa zaangażowanie było na najwyższym poziomie, co pozwoliło mi odzyskać samochód w ekspresowym tempie i nienaruszonym stanie. Za profesjonalizm, skuteczność, zaangażowanie i przede wszystkim rezultat - Dziękuję Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

 

Powrót na górę strony