Wiadomości

Konkurs na plakat "Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc"

Data publikacji 03.03.2021

Katowiccy policjanci przygotowali dla uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych konkurs pn. „Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc w rodzinie” mający na celu zapobieganie przemocy domowej. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie plakatu w formie elektronicznej, który ma zawierać komunikat uwrażliwiający świadków na problem przemocy w rodzinie i w związkach, będzie głosem sprzeciwu, a także zwróci uwagę na konsekwencje prawne wynikające ze stosowania przemocy dotyczących sprawcy oraz konsekwencji, jakie doznaje osoba dotknięta przemoc. Dla laureatów przewidziano dyplomy i atrakcyjne nagrody.

zdjęcie kolorowe: plakat na białym tle napisy w kolorze zielono niebieskim o treści MOCNATY

Konkurs organizowany jest w związku z realizacją Programu Profilaktycznego - edukacyjnego pt. „Moc!Na Ty”. Organizacja konkursu ma na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie przyczyn i skutków przemocy, kształtowanie konstruktywnych postaw obywatelskich wobec zjawiska przemocy w rodzinie – profilaktykę i edukację.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych klas I – IV i polega na wykonaniu plakatu w wersji elektronicznej pt. „Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc w rodzinie”.

Prace konkursowe oraz załączniki (nr 1, odpowiednio: 2 lub 3 oraz odpowiednio: 4 lub 5) należy dostarczyć w formie elektronicznej na maila: adrianna.mazur@katowice.ka.policja.gov.pl wpisując w temacie: Konkurs pn.: „Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc w rodzinie”, w terminie od 1 marca do 31 marca 2021 roku.

Ocena prac konkursowych oraz wytypowanie zwycięzców nastąpią w dniu 1 kwietnia 2021 roku.

Ogłoszenie wyników na stronach internetowych organizatorów konkursu będzie opublikowane w dniu 2 kwietnia 2021 roku.

Pliki do pobrania

 • 19.72 KB
  Klauzula dla osób niepełnoletnich
 • 18.89 KB
  Klauzula dla osób pełnoletnich
 • 33.64 KB
  List do uczniów
 • 9.99 KB
  Metryczka
 • 14.54 KB
  Oświadczenie dla osób niepełnoletnich
 • 14.98 KB
  Oświadczenie dla osób pełnoletnich
 • 1.86 MB
  Regulamin konkursu
Powrót na górę strony