Wiadomości

Zatrzymani za zniszczenie samochodów i posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.02.2021

Dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie 3 samochodów zostało zatrzymanych przez policjantów katowickiego oddziału prewencji. Towarzyszący im kolega wpadł z narkotykami w kieszeni. Wszyscy trzeźwieli w policyjnym areszcie. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do lat 3.

W niedzielny poranek dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyznach demolujących samochody zaparkowane przy ul. Moniuszki. Interwencję natychmiast podjęli policjanci katowickiego oddziału prewencji, którzy w tym dniu wspomagali w służbie miejscowych mundurowych. Potwierdzili zniszczenie 3 samochodów osobowych. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadka zdarzenia. Na widok policjantów mężczyzna bardzo nerwowo zaczął się zachowywać. Powodem jego zdenerwowania były znajdujące się narkotyki w kieszeni. Kilka minut później w jednym z pojazdów policjanci ujawnili jego dwóch nietrzeźwych kolegów siedzących w samochodzie. Żaden z nich nie był jednak właścicielem pojazdu. Nie potrafili logicznie wytłumaczyć swojej obecności w aucie. Twierdzili, że samochód był otwarty, a oni chcieli się jedynie w nim przespać po imprezie. Oni również zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieli. Badanie wykazało, że w chwili zatrzymania mieli od 1,44 do 1,96 promila alkoholu w organizmie. Dwóch mężczyzn w wieku 20 lat przyznało się do zniszczenia samochodów, a ich kolega do posiadania narkotyków. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat wiezienia. Czynności w sprawach trwają.


 

  • zdjęcie kolorowe: niebieski samochód osobowy z uszkodzonym lewem lusterkiem bocznym
  • zdjęcie kolorowe: uszkodzony niebieski samochód osobowy z urwanym lusterkiem bocznym
  • zdjęcie kolorowe: uszkodzony samochód osobowy koloru czerwonego z uszkodzonym lusterkiem bocznym
  • zdjęcie kolorowe: czerwony samochód osobowy z uszkodzonym prawym lusterkiem bocznym
  • zdjęcie kolorowe: trzy samochody osobowe koloru niebieskiego, czerwonego i czarnego zaparkowane wzdłuż chodnika
  • zdjęcie kolorowe: zaparkowany czarny samochód osobowy z uszkodzonym lusterkiem bocznym, za którym zaparkowany jest niebieski samochód osobowy z uszkodzonym lusterkiem bocznym
Powrót na górę strony