Wiadomości

Areszt dla rozbojarza

Data publikacji 29.01.2021

Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na placówkę kredytowo-pożyczkową i kradzież rozbójniczą. Czynów tych dopuścił się używając noża i broni. Na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka godzin po napadzie na placówkę kredytowo-pożyczkową. Mężczyzna sterroryzował nożem pracownice placówki i skradł gotówkę. Od chwili zgłoszenia, nad sprawą pracowali kryminalni z katowickiej komendy. Już kilka godzin po zdarzeniu, policjanci wytypowali mężczyznę i ustalili adres jego pobytu. Kryminalni zmuszeni byli wejść siłowo do mieszkania, w którym podejrzany przebywał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna tydzień wcześniej dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W jednym ze sklepów spożywczych ukradł ekspedientce portfel. Zauważyli to klienci, którzy chcieli ująć mężczyznę. Jednak ten grożąc im przedmiotem przypominającym broń, uciekł. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Wschód zatrzymanemu przedstawiono zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

  • zdjęcie kolorowe: dwóch umundurowanych policjantów stojących na chodniku i trzech kryminalnych wykonujących oględziny na miejscu zdarzenia
  • zdjęcie kolorowe: technik kryminalistyczny wykonujący oględziny na miejscu zdarzenia
  • zdjęcie kolorowe: technik kryminalistyczny wykonujący oględziny drzwi
  • zdjęcie kolorowe: dwóch policjantów kryminalnych z zatrzymanym stojąc przed windą
  • zdjęcie kolorowe: policjant kryminalny zakładający kajdanki zatrzymanemu w pokoju przesłuchań
  • zdjęcie kolorowe: zatrzymany podczas czynności policyjnych w obecności policjantki i policjanta
Powrót na górę strony