Wiadomości

Przebrał się za księdza i okradł plebanię

Data publikacji 30.10.2020

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w przebraniu księdza ukradł z plebanii gotówkę. Podejrzany przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać karze. Za kradzież pieniędzy mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia, która może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

zdjęcie kolorowe: dwóch nieumundurowanych policjantów katowickiej komendy z zatrzymanym mężczyzną ubranym w brązową skórzaną kurtkę przed wejściem do pokoju

Policjanci z katowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież gotówki z plebanii. Mężczyzna w przebraniu księdza przyszedł do parafii i poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Kiedy otrzymał klucze, poszedł wprost do przykościelnej kancelarii i ukradł 6 tysięcy złotych. Do kradzieży pieniędzy doszło w lipcu 2019 roku. Od tego czasu mężczyzna ukrywał się przed mundurowymi. W wyniku podjętych przez katowickich policjantów czynności ustalono, że 58-latek ukrywał się na terenie Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas czynności przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia, która może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Powrót na górę strony