Wiadomości

Dwukrotnie zatrzymana z narkotykami

Data publikacji 22.10.2020

Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali kobietę, która miała w swoim mieszkaniu narkotyki. To już drugi raz w przeciągu kilku miesięcy, kiedy kobieta została zatrzymana przez policjantów. Za posiadanie narkotyków 25-latce grozi kara nawet 10 lat więzienia.

zdjęcie kolorowe: zabezpieczone przez katowickich policjantów narkotyki, umieszczone na stole

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową katowickiej komendy prowadzą czynności w dwóch sprawach dotyczących posiadania narkotyków przez 25-letnią kobietę. W przeciągu kilku miesięcy kobieta została dwukrotnie zatrzymana przez wywiadowców z katowickiego oddziału prewencji. Po raz pierwszy do zatrzymania doszło w lipcu tego roku podczas wykonywania czynności przy zdarzeniu drogowym. Kobieta po spowodowaniu kolizji odjechała z miejsca zdarzenia i pojechała do swojego domu. Już kilka minut później policjanci odnaleźli kobietę i ją zatrzymali. W trakcie wykonywanych czynności, w jej mieszkaniu stróże prawa znaleźli narkotyki i gotówkę. Wywiadowcy zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i CMC. W opinii biegłego, taką ilością narkotyków mogłoby odurzyć się ponad 3 tysiące osób. Kobiecie pobrano również krew do badań laboratoryjnych z uwagi na podejrzenie, że mogła spowodować kolizję będąc pod wpływem narkotyków. 

Kolejny raz kobieta została zatrzymana w październiku podczas kontroli drogowej. W wyniku podjętych czynności policjanci ponownie znaleźli przy niej narkotyki. Tym razem wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zabezpieczyli 260 porcji dilerskich amfetaminy, 260 porcji dilerskich MDMA i 35 porcji marihuany. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Czynności w sprawach trwają, a kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

  • zdjęcie kolorowe: nieumundurowany policjant katowickiego oddziału prewencji z zatrzymana kobietą
  • zdjęcie kolorowe: 3 telefony komórkowe, waga elektroniczna, zabezpieczona gotówka i narkotyki położone na stole
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczone w woreczku strunowym skręty z marihuaną
  • zdjęcie kolorowe: zabezpieczone przez policjantów słoiki z narkotykami umieszczone na stolei
  • zdjęcie kolorowe: amfetamina w słoiku
  • zdjęcie kolorowe: narkotyki w postaci sypkiej umieszczone w pojemnikach z tworzywa sztucznego
Powrót na górę strony