Wiadomości

Powszechny Spis Rolny - upewnijmy się czy to rachmistrz

Data publikacji 02.09.2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. w naszym kraju przeprowadzony zostanie powszechny spis rolny, realizowany głównie przez samospis internetowy i kontakt telefoniczny z użytkownikami gospodarstw rolnych. W zależności od sytuacji epidemiologicznej, spis mogą przeprowadzić w wywiadzie bezpośrednim rachmistrzowie. Policjanci posłużą zaś radą oraz, w razie wątpliwości, sprawdzeniem, czy ktoś nie podszywa się pod rachmistrza.

Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych), osób prawnych, jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym. Więcej informacji, m.in. o tym, o jakie sprawy zapyta rachmistrz, można znaleźć na stronie Powszechny Spis Rolny 2020 - Warto wiedzieć.

zdjęcie kolorowe: na zielonym tle napis koloru białego Powszechny spis rolny 01.09.2020-30.09.2020 i informacją na ten temat

Powrót na górę strony