Wiadomości

Policyjny numer ratunkowy SMS

Data publikacji 17.03.2020

Informujemy Państwa, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalny numer ratunkowy: 695 997 997. Za jego pomocą osoby niepełnosprawne, głównie niedosłyszące i głuche, poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać Policję. Wiadomości SMS odbierane są przez oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który w odpowiedzi na otrzymaną informację podejmuje odpowiednie działania i przekazuje treść SMS-a do właściwej komendy miejskiej/powiatowej, lub zawiadamia odpowiednie służby.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach całodobowo dostępny jest specjalny numer ratunkowy:

695 997 997

za pomocą którego osoby niepełnosprawne, głównie niedosłyszące i głuche, poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać Policję. Wiadomość trafia do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który podejmuje odpowiednie działania i przekazuje treść SMS-a do odpowiedniej komendy miejskiej lub powiatowej albo zawiadamia odpowiednie służby.

Inicjatywa ta ma poprawić komunikację osób niepełnosprawnych z policjantami, którzy odpowiedzą na każde wezwanie z prośbą o pomoc. Koszt wysłania wiadomości SMS według aktualnego cennika taryfy danego operatora.

Jednocześnie informujemy, że każda osoba, która w sposób złośliwy wywoła fałszywy alarm, poniesie odpowiedzialność karną.

Zdjęcie kolorowe: telefon komórkowy z wybranym numerem sms-a ratunkowego

Powrót na górę strony