Wiadomości

#STOPFakeNews!

Data publikacji 16.03.2020

Kilka dni temu, na jednym z katowickich portali internetowych, pojawił się fake news, w którym „zatroskany” obywatel informował o oszustach przebranych w kombinezony, którzy mierzą temperaturę mieszkańcom i okradają ich mieszkania. Jest to nieprawdziwa informacja, która wzbudziła tylko strach wśród obywateli. Nie udostępniajmy nieprawdziwych informacji. #STOPFakeNews!

Fake news jest to fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, wzbudzająca duże emocje, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd, w celu osiągnięcia korzyści finansowych, internetowych, politycznych lub prestiżowych.

Kilka dni temu na jednym z katowickich portali internetowych pojawił się właśnie fake news. „Zatroskany” obywatel informował o oszustach przebranych w kombinezony, którzy mierzą temperaturę mieszkańcom i okradają ich mieszkania. Jest to nieprawdziwa informacja, która wzbudziła tylko strach wśród obywateli. Chociaż wiadomość ta został już z portalu usunięta, dalej zostaje rozpowszechniana w mediach społecznościowych przez ich użytkowników. #StopFakeNews! Nie udostępniajmy nieprawdziwych informacji.

zdjęcie kolorowe: fake news dotyczący oszustów okradających mieszkania

Powrót na górę strony