Wiadomości

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

Data publikacji 13.03.2020

Trzech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie ciała 30-letniego obcokrajowca zatrzymali policyjni wywiadowcy. Mężczyźni zostali osadzenia w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieli. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w centrum Katowic. Trzech mężczyzn na ulicy pobiło 30-letniego obcokrajowca. W wyniku uderzenia mężczyzna doznał urazu nosa i głowy. Już kilka minut po zdarzeniu podejrzani zostali zatrzymani przez wywiadowców z katowickiego oddziału prewencji. Mężczyźni w wieku 33, 44 i 60 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieli. Badanie wskazało, że mieli prawie po 2 promile alkoholu w organizmie. Podejrzanym przedstawiono zarzut uszkodzeni ciała. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, sąd zastosował wobec podejrzanych areszt na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 5 lat więzienia, która wobec 33-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

zdjęcie kolorowe: policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn  zdjęcie kolorowe: policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn

Powrót na górę strony