Wiadomości

Nowi policjanci w Katowicach

Data publikacji 30.12.2019

Dzisiaj szeregi katowickiej policji zasiliło 21 nowych policjantów. Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19. Nabór do Policji prowadzony jest w systemie ciągłym, a kolejne przyjęcia do służby planowane są w lutym, kwietniu, lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu 2020 r.

Dzisiaj do służby w katowickiej komendzie przyjęto 21 nowych policjantów. To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu. Obecnie przed młodymi funkcjonariuszami m.in. nauka musztry, aby już za kilka dni móc godnie złożyć policyjną przysięgę.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Jest prowadzony w systemie ciągłym. Przyjęcia do służby w 2020 roku planowane są:

  • 27 lutego,
  • 21 kwietnia,
  • 13 lipca,
  • 16 września,
  • 5 listopada,
  • 30 grudnia.

Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19. Informacje o rekrutacji dotyczące m.in. wymagań dotyczących kandydatów, wymaganych dokumentów i etapów postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz tutaj.

Powrót na górę strony