Wiadomości

Wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy

Data publikacji 18.11.2019

Katowiccy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy z dworca autobusowego. Zatrzymany przyznał się do winy. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 11 września 2019 roku na dworcu autobusowym w Katowicach przy ul. Piotra Skargi. Mężczyzna wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonej i z pomieszczenia obsługi toalety ukradł ponad 900 zł. Czynności w sprawie kradzieży prowadzili kryminalni z VI komisariatu. Na stronie internetowej katowickiej komendy zamieszczono również wizerunek mężczyzny zarejestrowany przez monitoring. W wyniku apelu skierowanego do mieszkańców Katowic, a także pracy operacyjnej katowickich policjantów ogniwa wywiadowczego, mężczyzna został zatrzymany. Wywiadowcy zatrzymali podejrzanego na dworcu autobusowym, na którym we wrześniu dopuścił się kradzieży. To 41-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna przyznał się do winy. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji, a także mieszkańcom naszego miasta. Dzięki waszej pomocy policjanci mogli szybciej ustalić tożsamość mężczyzny, który za swój czyn poniesie konsekwencje.

Powrót na górę strony