Wiadomości

„Czy wiesz, że …?”

Data publikacji 03.10.2019

Czy wiesz, że nastąpiły zmiany w przyjmowaniu zgłoszeń z numeru alarmowego? Na te i inne pytania odpowiadamy w ramach projektu informacyjno – edukacyjnego „Czy wiesz, że …?”

Przyjmowanie zgłoszeń z numeru alarmowego 997 (Policja) realizowane jest obecnie przez operatorów z Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) na terenie całego kraju. W wyniku prowadzanych prac pilotażowych polegających na testowaniu obsługi zgłoszeń alarmowych w nowej formie na terenie całego kraju od grudnia 2018 r. numery alarmowe 997 i 112 obsługiwane są przez operatorów z CPR. Podstawę powyższego działania reguluje Ustawa z dnia 22 listopada 2013 roku o systemie powiadamiania ratunkowego.

Pamiętaj, aby nie blokować numeru alarmowego, bo on ratuje życie lub zdrowienie i nie służy do załatwiania spraw wymagających dłuższej rozmowy.

 

Zachęcamy do nadsyłania własnych pytań z obszaru działań Policji do lidera Projektu – młodszego inspektora Krzysztofa Łaszkiewicza, Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka na adres: krzysztof.laszkiewicz@policja.gov.pl

Powrót na górę strony