Wiadomości

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Katowic

Data publikacji 04.09.2019

Wrzesień to czas powrotu do szkoły z wakacyjnych wojaży. To również czas ostatnich festynów, dożynek i imprez w plenerze. Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu katowiccy policjanci wzięli udział w spotkaniach z mieszkańcami Katowic. W sobotnie popołudnie dzielnicowi z Szopienic rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa.

Zdjęcie kolorowe: dzielnicowy z Szopienic podczas spotkania z mieszkańcami dzielnicy w czasie Festyny Rodzinnego

Okazją do spotkania był Festyn Rodzinny, który odbył się na Skwerze Walentego Roździeńskiego w katowickiej dzielnicy Szopienice. Dzielnicowi z V komisariatu asp. Marcin Brożek i sierż. Mariusz Kwieciński rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami festynu o bezpieczeństwie w czasie mijających wakacji. W ramach programu „Bezpieczne wakacje 2019” dzieci często miały okazję spotkać się z mundurowymi i porozmawiać o bezpiecznych postawach nad wodą, w górach czy też w mieście. Podczas rozmowy z dzielnicowymi dzieciaki przyznały, że wiedza którą zdobyły podczas takich spotkań, pozwoliła bezpieczni spędzić im wakacje. Mundurowi wykorzystali okazję i przypomnieli najmłodszym oraz ich rodzicom o zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą teraz bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Wielu mundurowych we wrześniu prowadzić będzie prelekcje na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły” w placówkach szkolnych i przedszkolnych, gdzie zwłaszcza pierwszaki, będą uczone bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły.

Zdjęcie kolorowe: dzielnicowy z Szopienic podczas spotkania z mieszkańcami dzielnicy w czasie Festyny Rodzinnego

Udział policjantów w Festynie Rodzinnym był doskonałą okazją do omówienia z dzielnicowymi problemów mieszkańców, ważnych dla nich spraw i niepokojących ich sytuacji. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci przypomnieli, że mieszkańcy dzielnicy z każdym swoim problemem mogą zwrócić się do dzielnicowego. Przypomnieli również, że kontakt z dzielnicowym można nawiązać osobiście w rejonie dzielnicowego i na komisariacie, telefonicznie i za pomocą e-maila. Pomocna jest w tym darmowa aplikacja na telefon komórkowy „Moja Komenda”. Wystarczy wpisać swój adres, a aplikacja sama wskaże dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem. Mieszkańcy nie tylko Katowic, ale całej Polski, mogą również korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można nanieść informację dotyczące m.in. spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zdarzenia drogowe z udziałem leśnych zwierząt, żebractwo, złą organizacje ruchu drogowego, nielegalne rajdy samochodowe, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci czy też bezdomność.

Powrót na górę strony