Wiadomości

12 nowych policjantów w katowickiej komendzie

Data publikacji 04.09.2019

W tym tygodniu śląski garnizon zasiliło 97 nowych policjantów. Aż 12 z nich służbę pełnić będzie w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Przed nimi uroczyste ślubowanie, ponad półroczne szkolenie podstawowe i adaptacja zawodowa w oddziałach prewencji. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19.

3 zdjęcia kolorowe: na pierwszym z lewej znajduje się policyjny radiowóz jadący jezdnią w rejonie katowickiego Spodka, na drugim środkowym zdjęciu znajduje się policjant który służbę pełni w konnym oddziale policji, na trzecim zdjęciu z prawej strony jest policjant kierujący radiowozem

Do służby w katowickiej komendzie przyjęto 12 nowych policjantów. To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu. Obecnie przed młodymi funkcjonariuszami m.in. nauka musztry, aby już za kilka dni móc godnie złożyć policyjną przysięgę.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Tylko w tym tygodniu służbę w śląskim garnizonie rozpoczęło 97 nowych policjantek i policjantów. Kolejne przyjęcia do służby planowane są 7 listopada i 30 grudnia 2019 r. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19. Informacje o rekrutacji dotyczące m.in. wymagań jakie musi spełniać kandydat, wymaganych dokumentów i etapów postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz tutaj

Osoby chętne do wstąpienia w nasze szeregi mogą sprawdzić się podczas specjalnych warsztatów organizowanych przez Komend Wojewódzką Policji w Katowicach. Uczestnicy warsztatów mogą spróbować sowich sił w teście sprawnościowym pod czujnym okiem policyjnych instruktorów. Uczestniczą również w spotkaniu, w którym omawiane są kwestie dotyczące rekrutacji do służby. Kolejne warsztaty już wkrótce.

Powrót na górę strony