Wiadomości

POLICJANT KATOWICKIEJ „DROGÓWKI” NAJLEPSZY W GARNIZONIE ŚLĄSKIM

Zakończyła się XXXII edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”. Po raz kolejny funkcjonariusz katowickiej komendy okazała się bezkonkurencyjny wobec swoich kolegów z województwa. Wśród 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących jednostki garnizonu śląskiego, najlepszy okazał się sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Po raz kolejny odbyły się zmagania policjantów ruchu drogowego, które trwały trzy dni. Zawody były podzielone na różne konkurencje. Pierwszego dnia policjanci sprawdzili swoje umiejętności jazdy sprawnościowej służbowym motocyklem i samochodem. Drugiego dnia uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. Ostatniego dnia zmagań policjanci zmierzyli się z testem wiedzy oraz zaprezentowali swoje umiejętności strzeleckie, gdzie bezkonkurencyjny okazał się być sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Następnie z niecierpliwością wszyscy czekali na finalną klasyfikację pretendentów. Po podliczeniu punktów zdobytych przez funkcjonariuszy w poszczególnych konkurencjach, najlepszym w klasyfikacji generalnej okazał się być nasz kolega sierż. sztab. Dariusz Nieszporek, który zajął I miejsce. Nasz zwycięzca został nagrodzony pucharem oraz otrzymał nagrodę rzeczową motorower marki Junak, ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach Mirosława Grzywę. Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył zwycięzcy nagrodę pieniężną oraz inne nagrody ufundowane przez Wojewodę Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice oraz Prezesa Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA ( International Police Association).

Gratulujemy zwycięstwa naszemu policjantowi oraz życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim zawodów o tytuł „Policjanta Roku Ruchu Drogowego”.

(foto: Zespół Prasowy KWP Katowice)

  • Na zdjęciu widać policjanta ze statuetką i drugiego policjanta który podaje mu rękę
  • na zdjęciu widać policjantów na podium, pierwszemu z nich rękę podaje generał policji
  • na zdjęciu widać policjantów na podium, a przed nimi stoi generał wraz z policjantami i zaproszonymi gośćmi
  • na zdjęciu widać grupę policjantów i policjanta który im coś pokazuje
  • na zdjęciu widać radiowozy i motocykl policyjny
  • Na zdjęciu widać policjanta na motocyklu
Powrót na górę strony