Wiadomości

Podsumowanie służby katowickiej drogówki w ramach działań „Bezpieczny Weekend - Wielkanoc”

Data publikacji 24.04.2019

W związku z długim weekendem wielkanocnym wielu mieszkańców Katowic i miast okolicznych wyjechało na święta do swoich bliskich oraz wiele osób przyjechało w odwiedziny do stolicy województwa śląskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na ulicach Katowic w tym okresie czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze innych wydziałów i komisariatów katowickiej komendy. Jednym z zadań była kontrola stanu trzeźwości. Niestety nie obyło się od ujawnienia nietrzeźwych kierujących.

Każdego roku okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonej pracy policjantów pełniących służbę na drogach. Również w tym roku mundurowi w stolicy Górnego Śląska czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących w ramach akcji „Bezpieczny Weekend-Wielkanoc”. W tym czasie policjanci drogówki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Wspierali ich również funkcjonariusze innych wydziałów oraz komisariatów katowickiej komendy. Funkcjonariusze kontrolowali kierujących, zwłaszcza tych którzy przekraczali dopuszczalną prędkość lub rażąco w inny sposób naruszali przepisy ruchu drogowego. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W efekcie przeprowadzonych kontroli stanu trzeźwości, policjanci zatrzymali 34 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 23 nietrzeźwych kierujących i 1-go kierującego pod wpływem narkotyków. O dalszym losie ujawnionych sprawców przestępstw prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zdecyduje Sąd, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. W przypadku recydywistów, kara pozbawienia wolności może być zwiększona nawet do 5 lat.

Apelujemy o rozwagę !

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym, dniami wolnymi od pracy w czasie, których spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi często dojeżdżając do różnych miejscowości, apelujemy do Państwa o rozwagę !

Pamiętajmy ! Nieodpowiedzialne zachowanie osoby, kierowcy pod wpływem alkoholu może narazić ją oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Wystarczy jedna nieodpowiedzialna decyzja...jedna chwila i Twoje życie zmieni się na zawsze.