Dzień Dziecka z dzielnicowymi z "jedynki"
Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Katowicach mł.asp. Piotr Paluch oraz sierż. Janusz Jesipowicz w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” wzięli udział w dwóch festynach rodzinnych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka na terenie katowickiego śródmieścia. Była to doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami i zdiagnozowania problemów dotyczących społeczności lokalnej. Wielu uczestników skorzystało z możliwość omówienia z dzielnicowymi problemów, niepokojących zjawisk i zagrożeń, które występują w okolicy ich miejsca zamieszkania.
Dzielnicowi wzięli udział w festynie przy ul. Jordana oraz w festynie rodzinnym w Katowicach ul. 1-go Maja. Festyny okazały się doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami i rozpoznania oczekiwań i potrzeb, a także zdiagnozowania problemów dotyczących społeczności lokalnej. W trakcie festynu rozmawiano o szeroko pojętym bezpieczeństwie, a najmłodszych uczestników festynu zapoznano z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, w tym także w trakcie wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” było hasłem przewodnim rozmów o wakacyjnych kąpielach.
Policjanci podczas rozmów z mieszkańcami opowiedzieli o nowej koncepcji pracy dzielnicowego, tj. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zainteresowanym wyjaśnili działanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, jak i aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Dzielnicowi w czasie rozmów z uczestnikami przekazali informacje w zakresie charakterystyki ich służby, umundurowania oraz wyposażenia, w tym także przeprowadzili prezentację pojazdu oznakowanego. Dzieci oraz dorośli mieli okazję wsiąść do radiowozu, aby poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Wielu uczestników skorzystało z możliwość omówienia z dzielnicowymi problemów, niepokojących zjawisk i zagrożeń, które występują w okolicy ich miejsca zamieszkania. Najmłodsi z uśmiechem na twarzy stawali do pamiątkowej fotografii z policjantami oraz Sznupkiem - policyjną maskotką i zapowiadali, że kiedy tylko dorosną chcą pracować jako „stróże prawa”.