Katowiccy policjanci na spotkaniu rad jednostek pomocniczych
Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach nadkom.Tomasz Kępa wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji podinsp. Renatą Hałabuda odpowiedzieli na zaproszenie i zagościli na spotkaniu przedstawicieli Rad Jednostek Pomocniczych w Katowicach. Podczas posiedzenia w Urzędzie Miasta rozmawiano m.in. o rocznej działalności Społecznego Zespołu Doradczego KMP w Katowicach, tj. Rady Społecznej oraz wielu aspektach dotyczących bezpieczeństwa miasta.
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pojawili się na posiedzeniu Rad Jednostek Pomocniczych miasta Katowice. Spotkanie było kolejną okazją do nawiązania bezpośredniego dialogu z przedstawicielami poszczególnych dzielnic miasta. Podczas licznych rozmów, przybliżono stan bezpieczeństwa miasta Katowice oraz podsumowano pracę katowickich policjantów w roku 2017. Wyświetlony podczas posiedzenia radnych film, przybliżył zebranym całokształt służby katowickich policjantów w minionym roku.
Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego w Policji korzystając z obecności większości przedstawicieli Rad Jednostek Pomocniczych, przedstawił rok działalności Społecznego Zespołu Doradczego przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, tzw. „Rady Społecznej”. Zebrani goście dowiedzieli się jak wymierne korzyści przynosi dialog Policji ze społeczeństwem i jak ogromny wpływ ma na wzrost poczucia bezpieczeństwa w mieście. Podczas spotkania przybliżono również ostatnie z założeń Rady Społecznej, którego celem jest zbadanie poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Katowic. Prof. Jadwiga Stawnicka jako autorka projektu, a tym samym opracowanych ankiet badawczych, zwróciła się do obecnych radnych o rzetelną opinię i wypełnienie ankiet. Na terenie miasta, studenci Akademii Wychowania Fizycznego przeprowadzą badanie z kilkoma tysiącami katowiczan, w wyniku czego w czerwcu zostaną przedstawione wyniki.
Spotkanie Rad Jednostek Pomocniczych miasta Katowice było również wspaniałą okazją do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań Policji, tj. aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki przeprowadzonym rozmowom z przedstawicielami mieszkańców miasta, katowicka policja sprawniej reaguje na zgłaszane problemy społeczeństwa, a powyższe aplikacje wpływają na tworzenie wspólnych, bezpiecznych Katowic.
Organizacja szeregu debat społecznych, pojawienie się Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na portalu społecznościowym Facebook oraz udział w spotkaniu Rad Jednostek Pomocniczych miasta Katowice, to jedne z wielu inicjatyw dążących do poprawy komunikacji ze społecznością lokalną. Inicjowane działania utwierdzają nas w przekonaniu, jak ważnym sposobem komunikacji ze społeczeństwem jest dialog bezpośredni, interpersonalny.