Złote i srebrne medale dla katowickich policjantów!

Data publikacji 28.08.2017

Sukcesem dla katowickich policjantów zakończył się udział w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles. Sierż. Monika Nawrat oraz sierż. Łukasz Oślizło wrócili do Katowic z sześcioma medalami zdobywając tym samym tytuły mistrzów świata. Serdecznie gratulujemy!

W dniach od 7 do 16 sierpnia w Los Angeles odbywały się Mistrzostwach Świata World Fire and Police Games. Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentowali sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji oraz sierż. Łukasz Oślizło z Komisariatu III Policji w Katowicach. W zawodach startowało około 10 tys. funkcjonariuszy, z ponad 60 krajów. Policjant z Komisariatu III Policji w Katowicach sierż. Łukasz Oślizło zdobył trzy złote medale i został mistrzem świata w biegach na 800, 1500 oraz w swojej koronnej konkurencji - na 3000 metrów z przeszkodami.

Już w drugim dniu zmagań sierż. Monika Nawrat, w biegu crossowym na 5 kilometrów, zdobyła na przełajowej trasie srebrny medal. Złotem dla policjantki zakończył się półmaraton, który odbywał się w Griffith Park. W biathlonie policyjnym, który składał się z biegu na dystansie 3 mil i strzelania z broni krótkiej do tarczy sylwetkowej z odległości 25 m, policjantka zdobyła srebrny medal. Medale policjantów są uzupełnieniem ich dotychczasowych osiągnięć sportowych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!