Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZALI TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH

Data publikacji 31.07.2017

Kolejny raz w Katowicach gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. W akcji zabezpieczenia II etapu Tour de Pologne na ulicach Katowic wzięło udział ponad 170 policjantów. Wspierali nas strażnicy miejscy, strażacy oraz wolontariusze. Wszyscy spisali się świetnie.

Wczoraj Katowice stały się stolicą światowego kolarstwa. Na całej długości trasy, biegnącej przez stolicę śląska, kolarzy dopingowali kibice. W tym wielkim sportowym święcie uczestniczyli również katowiccy policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno głównego wyścigu, jak i uczestników NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE. Policjanci w radiowozach i na motocyklach prowadzili peleton. Pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa II etapu. W akcji zabezpieczenia wyścigu na ulicach Katowic uczestniczyło172 policjantów. Mundurowi z ruchu drogowego, prewencji, a także innych wydziałów katowickiej komendy i komisariatów wspierani byli przez policjantów z komendy wojewódzkiej oraz z Sosnowca, Świętochłowic, Częstochowy, a także strażników miejskich, strażaków i wolontariuszy.

Policjanci ze śląskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo rowerzystów, przekazywali im oświetlenie do rowerów. Warunkiem otrzymania zestawu było przyjechanie rowerem, który nie posiadał oświetlenia. Mundurowi wyposażyli kilkadziesiąt rowerów w oświetlenie, które jest obowiązkowym wyposażeniem. Przy tej okazji przypomnieli rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.45 MB)

Powrót na górę strony