Puchary dla katowickich policjantów!

Data publikacji 29.05.2017

Sukcesem zakończył się dla policjantów z Katowic udział w połączonych zawodach o Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIII Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Dzielnicowy z Komisariatu III Policji w Katowicach st.asp. Krzysztof Banaś zdobył III miejsce indywidualnie w kategorii do 125kg, natomiast dzielnicowy z katowickiej "siódemki" mł.asp. Adam Wszelaki zdobył III miejsce w kategorii do 90 kg oraz III miejsce w kategorii Open Weteran. W klasyfikacji drużynowej Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zajęła I miejsce zdobywając Puchar Polski!

Kilka dni temu w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIII Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.  Do rywalizacji  przystąpiło łącznie 90 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Koszalina, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska czy Nowego Targu.

Na zawodach Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach  reprezentowało 5 zawodników, a wśród nich 3 zawodników Komendy Miejskiej Policji w Katowicach:

1. st.asp. Krzysztof Banaś - dzielnicowy z Komisariatu III Policji w Katowicach  z wynikiem 200 kg zdobył 3 miejsce indywidualnie w kategorii wagowej do 125 kg,

2. mł.asp. Adam Wszelaki z wynikiem 175 kg zdobył 3 miejsce indywidualnie w kategorii wagowej do 90 kg oraz 3 miejsce  w kategorii Open Weteran,

3. st.sierż. Daniel Kuzaj z wynikiem 162,5 kg zdobył 6 miejsce indywidualnie w kategorii wagowej do 82,5 kg.

W klasyfikacji drużynowej  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach  zajęła I miejsce zdobywając Puchar Polski!